Taco Hemingway: Ego i kompleksy powyżej średniej

"To nie jest hip-hop. Rozmowy II" - wywiad / Taco Hemingway
fot. Ania Bystrowska

(…) Powiedziałeś, że dziś zupełnie odcinasz się od swojej pierwszej płyty, tymczasem na wizualizacji podczas twojego występu na koncercie z okazji dwudziestolecia Asfalt Records widniał screen odpowiedzi Tytusa na maila, którego wysłałeś mu w 2011 roku, załączając link do tamtego albumu. Wychodzi na to, że wówczas uważałeś go za godny uwagi, skoro zdecydowałeś się go pokazać szefowi Asfaltu.

W tym samym roku, co do Tytusa, napisałem do, uwaga!, Childisha Gambino, który – w związku z tym, że i rapował, i działał w telewizji – był wówczas moim największym autorytetem. Link do płyty wysłałem również do Weeknda – w tamtym czasie miał kilka tysięcy fanów na Facebooku. Niestety żaden z nich nie odpisał. W piosence 4 AM in Girona rapowałem, że kiedyś wypisałem do swoich idoli i zastanawiałem się, czemu nie odpisują – to było właśnie o Donaldzie i Ablu.

Więcej przeczytasz na newonce.net.

Taco Hemingway (właśc. Filip Szcześniak, ur. 1990) raper oraz autor tekstów. Debiutował w 2011 roku, a pod koniec 2014 roku wydał przełomowy dla siebie koncep- tualny album „Trójkąt warszawski”. Dwukrotny laureat Fryderyków oraz zdobywca Złotych i Platynowych Płyt. Współtwórca duetu Taconafide. Związany z wytwórnią Asfalt Records. Jeden z najpopularniejszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Od lat nie udziela wywiadów.