KęKę: Mniej muszę, więcej mogę

(…) Jak się odnajdywałeś na praktykach w szkole? Powiedziałeś kiedyś, że za młodu myślałeś raczej o pracy w fabryce, w kiosku…

Praca w kiosku to była dla mnie wymarzona robota (śmiech). Siedzi się, czyta, rozwiązuje krzyżówki… Nie wyobrażałem sobie wtedy, że mógłbym rapować, a ludzie z całej Polski będą słuchać moich numerów. Dla mnie to było abstrakcyjne.

Co do praktyk w szkole – nie przykładałem się do nich zbytnio, ale dawałem sobie radę. Jeśli chodzi o samo przekazywanie wiedzy uczniom, to nie miałbym problemu jako nauczyciel, ale mógłbym mieć problem z formalnościami i nerwami, więc to nie była robota dla mnie. Podziwiam nauczycieli; to ciężki kawałek chleba. Nawet tak się mówi: „obyś cudze dzieci uczył”; to klątwa (śmiech). W końcu i tak nie zrobiłem magistra, więc temat siłą rzeczy upadł.

Więcej przeczytasz na noizz.pl.

KęKę (właśc. Piotr Siara, ur. 1983) raper i autor tekstów. Przygodę z rapem rozpoczął w 2001 roku, ale pierwszy oficjalny album wydał dopiero dwanaście lat później nakładem wytwórni Prosto. Autor czterech solowych płyt, które osiągnęły sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny. Nagrywał z takimi artystami jak Andrzej Grabowski i Kayah. Zdobywca Platynowych i Podwójnych Platynowych Płyt. Założyciel wydawnictwa Takie Rzeczy Label.