Dizkret: Rapowanie jest moją ciekawostką z dzieciństwa

fot. Maciej Bogucki

(…) Powiedziałeś swego czasu w „Antologii polskiego rapu”, że „dziś robi się startupy albo otwiera z kolegami modną kawiarnię, a my postanowiliśmy robić rap”. Hip-hop był cool.

Tak, bo uważam, że w połowie lat dziewięćdziesiątych deskorolka czy graffiti były hipsterskimi – w dzisiejszym rozumieniu tego słowa – zajawkami. Chciało się być takimi samymi jak ci kolesie, którzy jeżdżą na desce albo malują. To nie było tak, że nas hip-hop porwał, bo podobał nam się rytm. Podobało nam się to, jak byli ubrani ci goście w „Yo! MTV Raps”, bo to było zupełnie coś innego niż znaliśmy ze świata naszych rodziców i z Ursynowa. Niewiele osób wtedy to kumało, więc jak hiphopowiec mijał na ulicy hiphopowca, to od razu stawali się ziomalami – tak samo pewnie było z bikiniarzami w latach pięćdziesiątych.

Więcej przeczytasz na ksiazki.wp.pl.

Dizkret (właśc. Wojciech Nosowski, ur. 1982) – raper znany z zespołu Stare Miasto, duetu z Praktikiem oraz epizodycznej współpracy z kolektywem The Headnods. W 2011 roku został sklasyfikowany na 20. miejscu w rankingu najlepszych polskich raperów wszech czasów wg magazynu „Machina”. Ostatni album nagrał w 2002 roku. Od 2010 roku prowadzi butikową agencję kreatywną w Warszawie.